Jak odpowiednio się ubrać na siłownię?

Strój, w którym wybierzemy się na siłownię nieco różni się od tego, w którym poszlibyśmy pobiegać, pojeździć na rowerze albo poćwiczyć w domowym zaciszu przed telewizorem. Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że idziemy do ludzi, a większość z nas niekoniecznie przepada za widokiem pań, które bardzo wyraźnie eksponują swoje atuty – albo jeszcze gorzej – niedoskonałości. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że ćwiczenie w samym staniku sportowym przy obwisłym brzuchu lub wybranie dwa razy mniejszych spodenek nie jest najlepszym pomysłem. O czym zatem warto pamiętać wybierając się na siłownię?

Akcesoria

Zaimprowizujmy pakowanie torby przeznaczonej na zajęcia fitness. Co powinno się w niej znaleźć? Zacznijmy może od samej torby – będzie nam potrzebna nieco większa od zwykłego plecaka sportowa torba, w której wygodnie przetransportujemy nasz ekwipunek. Po pierwsze – niezależnie od pory roku – weź buty na zmianę! O butach napiszemy więcej poniżej. Prócz butów, dobrze jest mieć co najmniej dwa ręczniki, jeden do położenia na macie do ćwiczeń, a drugi do wytarcia się po prysznicu. Co do prysznica, klapki również będą niezbędnym elementem, chyba że wolisz zaryzykować nabawienie się grzybicy stóp. Czasem zdarza się, że na siłowniach przy prysznicach znajdują się pojemniki z mydłem, ale warto zabrać swój sprawdzony żel pod prysznic. O czym jeszcze nie zapominaj – o wodzie. Na każde 15 minut ćwiczeń weź chociaż łyk wody, by cały czas się nawadniać. Oprócz tego, zabierz ze sobą sportową koszulkę i spodnie, a jeśli jesteś osobą, która nadmiernie się poci – majtki i skarpetki na zmianę. W wielu siłowniach korzysta się również z kłódek do szafek, warto mieć swoją.

Obowiązkowy element stroju na siłownię dla Pań, to …

Będziemy to powtarzać do znudzenia, ale panie, bez względu na to, jaki mają rozmiar biustu, powinny zawsze pamiętać o zabraniu ze sobą dobranego stanika sportowego. Jego zadaniem jest „opiekowanie się” naszymi piersiami podczas ćwiczeń i wspomaganie nawet skomplikowanych ruchów. Jeśli nie jesteś przekonana do tego elementu stroju, zrób eksperyment i na jeden trening załóż stanik sportowy, a drugi przećwicz bez. Sama zdecydujesz, która opcja bardziej ci się podoba.

Odpowiedni rozmiar

Drogie panie, mamy tak szeroką rozmiarówkę, żeby każda z nas dobrała coś dla siebie. Nie ma sensu wciskanie się na siłę w za małe ubrania, a potem zamartwianie na treningu, że coś może pójść nie tak. Spójrz na to z innej perspektywy – jeśli będziesz regularnie ćwiczyć, już za kilka tygodni prawdopodobnie będziesz mogła kupić sobie mniejsze ubrania! Nie zapomnij też o tym, by wybierać te ze sportowych materiałów i najlepiej kolorowe, bo one motywują do ćwiczeń.

Dodaj komentarz