Jak się ubrać na crossfit?

Zastanawiasz się nad tym – jak ubrać się na crossfit? Musisz wiedzieć, że bardzo popularny obecnie crossfit to nic innego jak intensywny trening siłowy i kondycyjny. Jednak pamiętaj o tym, że w crossficie nie ma czasu na żadne zbędne przerwy, jest natomiast świetnym wyborem dla ludzi często zajętych, wiecznie zabieganych, mających problemy ze znalezieniem dłuższego czasu na trening czy każdą inną formę zdrowego wysiłku. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak najlepiej ubrać się na crossfit. Przeczytaj go koniecznie!

Czym w ogóle jest crossfit?

Zacznijmy od tego, że crossfit oznacza różnorodność – ćwicząc, będziemy robić najróżniejsze rzeczy: podnosić ciężary, robić pompki, przysiady, naskoki, wykroki, nożyce, biegać sprintem. Warto jednak wspomnieć o tym, że treningi nigdy nie są jednakowe, ponieważ zawsze są planowane tak, żeby ćwiczący nie odczuli znużenia ani rutyny. Powinieneś być świadom tego, że jest to po prostu dyscyplina ogólnorozwojowa, która korzystnie wpłynie na całość organizmu.

Trenowanie crossfit-u

Chyba oczywiste jest, że skoro trenujący crossfit poddawani są takiemu treningowemu reżimowi, to potrzebują odpowiedniej ochrony i komfortu. Rzecz jasna większość z nas od razu pomyśli o butach i ma rację: dobre buty są absolutną podstawą w tym sporcie. Musisz wiedzieć, że to właśnie buty zapewniają największe bezpieczeństwo i komfort podczas ćwiczeń. W związku z tym warto nie żałować na nie pieniędzy, bo przecież w sporcie chodzi o zdrowie, a nie o wracanie do zdrowia po kontuzji. Przede wszystkim takie buty do crossfitu powinny być lekkie, solidne i z odpowiednią podeszwą, to znaczy z taką, która charakteryzuje się dobrą przyczepnością, trwałością i nie pozostawia śladów. Ogólnie uważa się, że najlepsze buty oferują także dopasowanie do stopy użytkownika, świetną przyczepność oraz oddychają. Pojawia się więc pytanie: jakie więc wybrać buty na crossfit? Generalnie rzecz ujmując – nie muszą być od razu najdroższe, ale nie mogą być zbyt tanie ani ,,okazyjne” – należy po prostu wybrać je, konsultując wybór z kompetentnym sprzedawcą.

Przydatna odzież sportowa

Pamiętaj o tym, że do treningu crossfitowego na pewno poza butami przydadzą się spodnie i koszulka. W tym wypadku ze spodni najlepszym wyborem wydają się legginsy, ponieważ są wygodniejsze od zwykłych spodni i zapewniają bardzo dużą swobodę ruchów. Warto wiedzieć, że niektóre legginsy neutralizują także zapach potu. A termoaktywna odzież na crossfit zapewni nam szybkie wysychanie potu, dopasuje się do ciała i zadba o jego wentylację: wszystko sprowadza się do komfortu w uprawianiu sportu, a z porządnym, dobranym wyposażeniem nawet najcięższy trening nie będzie nam straszny.

Dodaj komentarz