Ubranie na rower

Jak się ubrać na rower? Zależy to przede wszystkim od oczekiwań co do takiej wycieczki – bo jeśli traktujesz rower jako podstawowy środek komunikacji miejskiej, nie musisz się o nic specjalnie martwić. No, chyba że nie jeździsz w kasku, wtedy koniecznie się w niego zaopatrz. Natomiast wybierając się na dłuższą wycieczkę, ubierz się w coś wygodnego.

Koszulki rowerowe

Nierzadko piękne, kolorowe, zdumiewające. Z wielkimi napisami, paskami, kropkami, wzorami, dopasowane do naszego ciała. Dla większości użytkowników roweru mogą wydawać się zbyt krzykliwie, albo wręcz „profesjonalne”. Jest jednak sens w korzystaniu z tego typu koszulek. Dopasowany krój sprawdza się każdorazowo, bo w czasie jazdy się nie nadyma, nie przewiewa i nie lata we wszystkie strony, a dzięki specjalnemu materiałowi pot jest na bieżąco odprowadzany od naszej skóry tak, że pozostaje sucha. Takie koszulki mają za zadanie spełniać funkcję wentylacyjną i regulującą temperaturę naszego ciała tak, żeby się ani nie przegrzać, ani nie wychłodzić. Zwróć uwagę, ze wiele modeli ma kieszenie lub odblaskowe loga (podnoszą poziom bezpieczeństwa na drodze). Do kieszeni możesz schować np. dowód osobisty czy klucze do domu i nie przejmować się nimi w czasie jazdy. Jeśli nie podobają ci się wzory i kolory, nie ma z tym najmniejszego problemu, bo praktycznie każda sportowa firma oferuje szereg modeli z podstawowymi krojami i bazowej kolorystyce. Liczy się w końcu zarówno strona estetyczna, jak i funkcjonalna, wszyscy mają być zadowoleni!

Spodenki rowerowe

Różnią się od innych sportowych spodenek wkładką rowerową. Szybko zauważymy różnicę jeżdżenia w spodenkach przeznaczonych do jazdy rowerem, a zwykłymi. Przyznajmy jednak to, że spodenki rowerowe zazwyczaj są o wiele droższe i nie opłaca się inwestować w tańsze modele. Dlatego zastanów się, co jest dla ciebie najważniejsze w danej chwili. Tutaj również możemy wybierać w różnych długościach i modelach, ale, o czym musimy pamiętać – o mięśniach. Jeździć w krótkich spodenkach poleca się tylko w ciepłych temperaturach, na nawet umiarkowane dni poleca się długie nogawki lub nogawki 3/4. Chodzi o to, by nie przeziębić naszych rozgrzanych mięśni! Spodenki rowerowe również powinny być idealnie dopasowane do naszego ciała i wykonane ze specjalistycznego materiału.

Kurtki rowerowe

Kurtki, które są przeznaczone do jazdy na rowerze mają jedną zasadniczą funkcję – mają nas dobrze chronić przed wiatrem. I nie powinny w niczym przeszkadzać (znowu chodzi o napompowywanie się materiału przez wiatr). Są również nieco bardziej przyległe niż kurtki do biegania. Ale i tu musisz się zastanowić, czy rzeczywiście jest ci taka kurtka potrzebna.

Dodaj komentarz